Žurnāls IR publiskojis smagos noziegumos apsūdzētajam un no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pildīšanas atstādinātajam Aivaram Lembergam sniegto atbildi uz viņa prasību uzrādīt pierādījumus vai atsaukt nepatiesas ziņas izdevumā publiskotajās oligarhu sarunās. “Iemesls šādam lēmumam ir meli, kurus Aivars Lembergs turpina izplatīt, komentējot Rīdzenes sarunu autentiskumu,” norāda žurnāls IR.

“Lembergs atkal melo. IR nekad nav apgalvojis Lembergam, ka redakcijai nav pierādījumu oligarhu sarunu autentiskumam. Tieši otrādi, esam daudzkārt apliecinājuši, ka sarunas ir īstas un nepieciešamības gadījumā redakcija spēs to pierādīt tiesā. Meli, izlocīšanās, faktu “aizmiršana” un žurnālistu apvainošana ir Lemberga parastā taktika, ko viņš izmisīgi izmanto, lai izvairītos no atbildēm par savu necienīgo izrunāšanos Rīdzenē. Bet jāatgādina, ka meliem ir īsas kājas,” komentē žurnāla IR galvenā redaktore Nellija Ločmele.

Ar 19.jūliju datētā vēstulē Lembergs norādīja uz trim rakstu turpinājumiem, kuros žurnāls IR šā gada jūnijā publiskoja viesnīcā Rīdzene no 2009. līdz 2011.gadam notikušās sarunas, ko Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ierakstīja un vēlāk izmantoja par pamatu tā sauktās oligarhu krimināllietas izmeklēšanā. Lembergs ar vēstuli vērsās pie IR un pieprasīja uzrādīt pierādījumus, ka viņš patiešām ir piedalījies Rīdzenes sarunās.

Šeit iespējams izlasīt žurnāla IR atbildes vēstuli smagos noziegumos apsūdzētajam Lembergam pilnā apjomā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA