Līdzīgi kā viņa komandas biedrene Rebeka Koha, arī otrs Ventspils sporta lepnums – jaunais un talantīgais svarcēlājs Ritvars Suharevs otrdien Uzbekistānas galvaspilsētā Taškentā kļuva par pasaules U-20 čempionu. 19 gadus vecais Suharevs bija pārliecinoši labākais svara kategorijā līdz 77 kilogramiem.

Raušanas sacensības Suharevs sāka ar paceltiem 148 kilogramiem, kam sekoja veiksmīgi mēģinājumi arī ar 152 un 156 kilogramus smagiem stieņiem. Savukārt grūšanā viņš vispirms pievarēja 175, tad pacēla 180 kilogramus, jau tobrīd nodrošinot uzvaru summā, savukārt pēdējā mēģinājumā 185 kilogramu smagu stieni Latvijas sportists virs galvas nenoturēja. Summā latvietim 336 kilogrami.

Tiesa, ar to tāpat pietika uzvarai, jo otrais ar 326 (149+177) kilogramiem palika Hoseins Soltani no Irānas, bet bronzas medaļu ieguva Rafiks Harutjunjans no Armēnijas, kurš pacēla 324 (145+179) kilogramus.

Suharevs ieguva arī abas mazās zelta medaļas, jo bija labākais gan raušanā, gan grūšanā.

Šogad martā Suharevs bija ceturtais Eiropas čempionātā pieaugušajiem, kur viņš pacēla 337 kilogramus, labojot savu personīgo rekordu.

Tāpat Suharevs pērn tika kronēts par Eiropas junioru čempionu, bet planētas meistarsacīkstēs šajā vecuma grupā bija ceturtais.

Kā ziņots, dienu iepriekš svara kategorijā līdz 58 kilogramiem savu planētas čempiones titulu pārliecinoši aizstāvēja Rebeka Koha, kura savu tuvāko sāncensi pārspēja par 21 kilogramu.

Autors: Ventspilnieks.lv/LETA / Foto: AFP/LETA