Iepriekšējās sezonas Latvijas Basketbola līgas vicečempione BK Ventspils nonākusi vienas uzvaras attālumā no šīs sezonas izslēgšanas turnīra fināla.

Pusfināla otrajā mačā ventspilnieki savā laukumā ar rezultātu 105:93 (30:15, 30:31, 23:34, 22:13) pieveica Ogri, sērijā līdz trim uzvarām panākot 2-1.

Ventspilij rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Juļs Juciks, pa 17 punktiem sameta Rihards Lomažs un Aigars Šķēle, 16 punkti bija Denisam Ikovļevam, kamēr 14 punktus guva Ronalds Zaķis.

Tikmēr Ogrei ar 22 punktiem izcēlās Kristaps Dārgais, 15 punktus iemeta Gints Antrops, 14 punkti bija Mārcim Vītolam, bet pa 13 punktiem sameta Rinalds Sirsniņš un Rihards Zēbergs.

Mājinieki maču iesāka ar desmit bezatbildes punktiem un pirmo ceturksni pārliecinoši uzvarēja ar 30:15. Otrajā ceturtdaļā ogrēnieši izlīdzināja cīņas gaitu, bet Ventspils saglabāja vadību, lielajā pārtraukumā ejot ar 14 punktu pārsvaru (60:46).

Trešajā ceturtdaļā viesi uzsāka pakaļdzīšanos, divas minūtes pirms spēles nogriežņa beigām Rinaldam Sirsniņam ar tālmetienu panākot izlīdzinājumu 76:76. Tiesa, ventspilnieki ātri atguvās un ceturtās ceturtdaļas sākumā atjaunoja pārsvaru lielāku par desmit punktiem. Handikaps šādās robežās turējās līdz pat mača galotnei, Ventspilij svinot uzvaru ar rezultātu 105:93.

Sērijas ceturtā spēle notiks pirmdien Ogrē, bet, ja būs nepieciešams piektais mačs, tas norisināsies trešdien Ventspilī.

Pirmajā spēlē ar rezultātu 98:77 uzvarēja Ventspils, bet otrajā duelī kaislībām bagātā mačā virsroku ar 84:77 guva Ogre.

Ventspils klubs spēlēs LBL pusfinālā jau 23. sezonu pēc kārtas. Līdz šim izcīnītas 17 uzvaras sērijās, turklāt 13 gadījumos pretiniekiem neļaujot uzvarēt nevienā spēlē. Tikai piecas reizes komandai nav izdevies pārvarēt pusfināla barjeru.

Autors: Ventspilnieks/LETA / Foto: LETA