Ventspilī uzsnigusi 20 cm bieza sniega sega

1342
Autors: Ventspilnieks.lv
Autors: Ventspilnieks.lv

Naktī uz trešdienu visvairāk snidzis Ziemeļkurzemē, tostarp Ventspilī sniega segas biezums audzis no trim līdz 15 centimetriem, Ventspils novada Vičakos – no trim līdz 20 centimetriem, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Tomēr biezākā sniega sega pēc spēcīgās snigšanas otrdien saglabājas Rīgas austrumos un apkārtējos novados, tostarp Lielpeču novērojumu stacijā, kas atrodas pie Ogresgala, trešdienas rītā izmērīta 25 centimetrus augsta sniega kārta.

Saldū sniega dziļums aizvadītajā naktī audzis no viena līdz 16 centimetriem. Mērsragā, Stendē, Kuldīgā, Pāvilostā, Liepājā un Rucavā trešdienas rītā bija 7-9 centimetri sniega.

Rīgas centrā sniega dziļums no rīta sasniedza 14 centimetru, savukārt Daugavpilī, Skrīveros un Kalnciemā zemi tobrīd klāja 8-9 centimetri sniega.
Daļā Vidzemes un Latgales pagaidām nav vairāk par 1-3 centimetriem sniega.

Jāņem vērā, ka sniega segas biezuma mērījumi tiek veikti vienā punktā – novērojumu stacijā, – un ir iespējams, ka šajā vietā vējš ir nopūtis sniegu vai arī izveidojis biezāku sniega segu nekā vidēji apkārtnē.

Sniegputenis turpinās, austrumu vēja ātrums brāzmās valsts lielākajā daļā sasniedz 11-16 metru sekundē, Kolkā reģistrētas brāzmas līdz 23 metriem sekundē.