Šodien tiek atzīmēta pirmā Adventa svētdiena, ar kuru sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks jeb gatavošanās Jēzus Kristus pirmās atnākšanas pieminēšanai un svinēšanai.

Adventa laiks ir četru nedēļu periods. Tieši ar pirmo Adventa svētdienu sākas kristīgās baznīcas jaunais gads. Advents ir laika posms no ceturtās svētdienas pirms Ziemassvētkiem, tas ir pieklušanas un pārdomu laiks pirms Kristus piedzimšanas.

Baznīca māca, ka Adventa laiks jāpavada klusumā, dziļās pārdomās un lūgšanās. Tas ir laiks, kad katram pašam sevī jānožēlo savi grēki un jāpiedod visiem vienādi.

Simboliska nozīme ir arī Adventa rotai – vainagam. Priežu, egļu, tūju vai kadiķu zari, no kuriem pin vainagu, liecina par cerību un mūžīgo dzīvību. Vainags veido apli, kas nozīmē mūžību un vienotību. Sveces iedegšana katrā no četru nedēļu svētdienām simbolizē gaismas uzvaru pār tumsu, piedzimstot Kristum.

Advents ir četru nedēļu periods, kas sākas svētā Andreja svētkiem tuvākajā svētdienā, kas šogad ir 3.decembris, un ilgst līdz 24.decembra vakaram.

Šogad ceturtā Adventa svētdiena tiks atzīmēta dienā, kad tiks svinēts arī Ziemassvētku priekšvakars. Tā notiek reizi 12 gadu laikā.

Autors: Ventspilnieks.lv-LETA / Foto: LETA