Daudzviet Latvijā šajā nedēļas nogalē svin Jūras svētkus. Šādi svētki Ziemeļkurzemē notiks arī, piemēram, Kolkā un Pāvilostā. Ventspils pilsētā plānots svinēt Jūras svētkus ar plašu programmu.

Galvenā svētku svinēšanas vieta būs Ostas promenāde. No plkst.12.00 līdz 17.00 uz galvenās skatuves notiks jūras valdnieka Neptūna un viņa svītas sagaidīšana, kā arī flotes, loču, velkoņu, zvejas kuģu parāde un apskate. Uzstāsies “Līvi un Buks”, Normunds Rutulis, Jauno Jāņu orķestris un citi. Savukārt vakarā plkst.22.00 uz šīs skatuves notiks grandiozs koncertuzvedums – roksāga “Senā Kursa”. Vikingi izdziedās stāstu, kā nakts aizsegā vikingu pulks iebrūk dusošā Kuršu ciemā, uzplaiksnī mīla starp kuršu meiteni un vikingu vadoni. Roksāgas mūzikas autors ir ģitārists Armands Alksnis, režisors – Uģis Brikmanis. Lomās dziedās Andris Ērglis, Samanta Tīna, Ervīns Ramiņš, Jānis Buķelis (Buks), Ventspils vīru kora, Prezidiju Konventa vīru kora un vīru kora “Gaudeamus” dziedātāji.

Ostas promenādē norisināsies arī daudz citu aktivitāšu. Ierasti lielu uzmanību izpelnās airu laivu sacensības “Neptūna kauss”, tās notiks no plkst.13.00. Tikmēr “Ventiņ’ dzintar’ placs” programmā no plkst.12.30 ar teatrāliem, dziedošiem un dejojošiem priekšnesumiem uzstāsies “Jūras akmentiņi”, ekoloģiskās mūzikas grupa “Ducele”, Ventspils teātris, deju kolektivi “Kurzeme” un “Liedags”.

Būs arī aizraujoši piedzīvojumi un sportiskas atrakcijas visai ģimenei, bet pašiem mazākajiem svētku svinētājiem būs jautrības kopā ar Kašeru, mūzikas studijas “Mazā Prinča planētas” vokālo ansambli un deju studiju “Prieks”, piepūšamās atrakcijas un daudz cita.

Interesanti pasākumi notiks arī daudzās citās vietās. Vecpilsētas tirgus laukumā visu dienu norisināsies plašs Jūras svētku gadatirgus. Galvenajā bibliotēkā diena veltīta lībiešu zīmē: fotoizstāde par izcilā lībiešu kultūras darbinieka Jāni Princi, bet pie bibliotēkas koncertā plkst.14.00 uzstāsies folkloras kopas “Skandinieki” mākslinieciskā vadītāja Julgī Stalte un ansamblis “Rāndalist”. Pie bibliotēkas darbosies arī dažādas radošās darbnīcas bērniem un vecākiem.

Kā jau svētkos, diena noslēgsies ar balli Reņķa dārzā. No plkst.22.00 uzstāsies Ineta Rudzīte ar pavadošo grupu, grupa “Flame&Rolton”, bet par dejām gādās DJ Lejasmeijers. Savukārt Livonijas ordeņa pils pagalmā būs kino nakts seanss – rādīs leģendāro latviešu kinofilmu “Elpojiet dziļi”.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils Kultūras centra arhīvs