Ārents, māsas Grīvas un Bortaščenoka uzvar Latvijas čempionātā

1235
Autors: Latvijas Vieglatlētikas savienība
Autors: Latvijas Vieglatlētikas savienība

Piektdien Ogrē sākās Latvijas čempionāts vieglatlētikā un sacensību pirmajā dienā Ventspils sportisti izcīnīja četras zelta godalgas.

Kārtslēkšanā mūsu olimpietis Mareks Ārents sesto reizi pēc kārtas kļuva par Latvijas čempionu. Mareks ar pirmo mēģinājumu viegli pārvarēja gan 5,30 m un 5,45 m, gan 5,55 m augstumu, taču ar 5,65 m pārvarēšanu neveicās. Un tomēr, vērtējot pēc IAAF tabulām, Ārenta sasniegtais rezultāts kļuva par čempionāta pirmās dienas visaugstvērtīgāko rezultātu.

Arī sieviešu konkurencē triumfēja Ventspils kārtslēcēja Ildze Bortaščenoka, kas par čempioni kļuva ceturto gadu pēc kārtas. Šoreiz viņa uzvarēja ar 3,75 m augstu lēcienu. Bronza Ventspils novada kārtslēcējai Anetei Jetei Meierei.

Tāllēkšanas sektorā ceturto gadu pēc kārtas par čempioni kļuva Māra Grīva, kas savā labākajā lēcienā sasniedza 6,07 m. Sudrabs tāllēkšanā ventspilniekam Jānim Leitim (7,52 m), kurš no čempiona Elvija Misāna atpalika tikai par 16 centimetriem.

Pirmo reizi karjerā par Latvijas čempioni šķēpa mešanā kļuva Māras māsa Gundega Grīva. Viņa savā labākajā mēģinājumā raidīja šķēpu 52,20 metrus tālu. Iepriekš viņa trīs reizes izcīnīja bronzas godalgas. Tiesa, mūsu labākās šķēpmetējas šoreiz nestartēja. Savukārt vīru konkurencē gan dalībnieku sastāvs solījās būt spēcīgāks, taču gaidītais duelis izpalika. Pārliecinoši par čempionu kļuva sezonas līderis Zigismunds Sirmais (82,49 m). Sudrabs mūsu Rolandam Štrobinderam, taču ar ļoti pieticīgu rezultātu (76,35 m). Bronza vēl vienam ventspilniekam Ansim Brūnam (75,63 m).

400 m skrējienā sievietēm bronzas godalgu ieguva Ventspils novada sportiste Anna Priekule.