BK Ventspils basketbola klubs oficiāli noslēdzis jaunā sastāva komplektāciju nākamai sezonai, kas oficiāli sāksies jau nedaudz vairāk kā pēc mēneša. Līdz ar to ir zināmi visi tie spēlētāji, kuri pārstāvēs Ventspils kluba krāsas jaunajā sezonā, kas klubam būs lielu izaicinājumu un uzdevumu pilna jaunā trenera Artūra Visocka-Rubeņa vadībā.

Kluba komplektāciju klubs pabeidza pēdējo dienu laikā, pirmdien paziņojot par vēl viena amerikāņu basketbola piesaisti. Šis būs trešais amerikānis un leģionārs vispār Ventspils klubā jaunajā sezonā. Jaunās sezonas komandas komplektāciju BK Ventspils noslēdza ar amerikāņu basketbolistu Raienu Luteru.

206 cm garais uzbrucējs basketbola prasmes slīpējis Pitsburgas koledžā, bet pagājušo sezonu aizvadīja Arizonas koledžas basketbola komandā. Līdz ar to viņam šī būs debijas sezona profesionālo klubu vidū.

“Raiens ir pirmgadnieks profesionālajā basketbolā, kurš spēj sevi labi parādīt spēka uzbrucēja un centra pozīcijās, kā arī ir pietiekami mobils aizsardzības spēlētājs,” tā komentēja kluba ģenerālmenedžeris Ralfs Pleinics.

Šosezon BK Ventspils sastāvs piedzīvo ievērojamas pārmaiņas. Var teikt, ka faktiski komandas sastāvs tiek veidots praktiski no jauna. Šobrīd komandas sastāvu veido Mārcis Vītols, Artūrs Grīnbergs, Kristaps Ķilps, Dāvids Vīksne, Jānis Bērziņš, Ronalds Zaķis, Jānis Kaufmanis, Klāvs Čavars, Linards Jaunzems, kā arī amerikāņu basketbolisti Džeilons Teits un Vess Vašpūns. Komandā uz vēl divām sezonām paliek arī ilggadējais komandas kapteinis Māris Gulbis. Jaunajam trenerim Visockim-Rubenim, kurš amatā nomainījis Robertu Štelmaheru, asistēs Gints Fogels un Gatis Melderis, kā arī fiziskās sagatavošanas treneris Edgars Seredjuks.

Komanda uz pirmajiem pilnvērtīgiem koptreniņiem sanāks nākamnedēļ.

Pēc Pleinica teiktā, pašlaik notiek pārbaudes spēļu grafika saskaņošana un intensīvs treniņu process. Paredzēta dalība arī pāris pārbaudes turnīros. Pirmās pārbaudes spēles klubs plāno augusta trešajā dekādē, taču šo spēļu grafiks solās būt diezgan intensīvs – astoņas līdz desmit spēles. “Komandas sastāvs ir relatīvi “neapšaudīts’, tāpēc centīsimies vienoties ar potenciāli stipriem pretiniekiem, lai, pateicoties, laba līmeņa spēlēm, pēc iespējas ātrāk sasniegtu gatavību FIBA Basketbola čempionu līgas atlases spēlēm. Daudz iespēju mums nebūs un skaidrs jau tagad, ka neviens mums neko nedāvinās, viss būs jāpaņem pašiem. Laika nav daudz un tas mums jāizmanto pēc iespējas mērķtiecīgāk,” tā Pleinics.

BK Ventspils sezonu sāks 26.septembrī, kad izbraukumā tiksies ar FIBA Čempionu līgas kvalifikācijas kārtas pārvarējušo komandu – savu valstu čempioniem Ungārijas Sombathejas Falco vai Rumānijas Oradejas CSM. Pirmo mājas spēli savā laukumā ventspilnieki aizvadīs 29.septembrī, kas būs atbildes spēle FIBA Čempionu līgas kvalifikācijā, kuras uzvarētājs iegūs ceļazīmi uz pamatturnīru.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay