Klāt Ventbunkers Lielā balva supermotokrosā!

1649
Autors: Publicitātes foto
Autors: Publicitātes foto

Svētdien, 17.jūlijā, jau 19.gadu pēc kārtas norisināsies tradicionālās starptautiskās supermotokrosa sacensības Ventbunkers Lielā Balva 2016, kuras arī šoreiz tiek rīkotas Ventspils pilsētas Piedzīvojumu parkā.

Šajās brīvdienās pilsētā “toni” noteiks motocikli, jo tos varēsim dzirdēt un redzēt visdažādākajos veidos – pasākuma Kurland Bike meet ietvaros supermotokross būs sportiskākā un azartiskākā svētku daļa.

Jau sesto reizi supermotokross notiks slēpošanas kalna nogāzē – Ventspils pilsētas Piedzīvojumu parkā, kurā šim pasākumam par godu tiks uzbūvēta speciāli izveidota supermotokrosa trase, kura ir īpaša ar to, ka tā tiek būvēta katru gadu no jauna un ir unikāla ar savu sarežģīto rokrakstu, neatkārtojamību un pārskatāmību. Apmeklētāju ērtībām kalna pakājē tiks izvietotas speciālas pārvietojamās skatītāju tribīnes. Mototrase gadu no gada kļūst garāka un sasniegs kalna virsotni, kur ar lēcienu lejā trauksies motocikli, pa ceļam šķērsojot tramplīnus un virāžas. Kalna pakājē no Zviedrijas tiks atvesta un uzstādīta FMX Freestyle Show rampa jeb tramplīns, uz kuras savu meistarību ekstrēmajos freestyle lēcienos, ar galvu reibinošo triku – backflip combo – demonstrēs pasaules arēnu un Holivudas grāvējfilmas The Expendables skatītāju atzinību ieguvušais Skandināvijas sportists, kaskadieris, Fredriks Bergrens.

Supermotokrosa sacensību formāts būs īss, dinamisks un tāpēc arī uzvarētājs grūti prognozējams. Trasē sportistiem būs jāpārvar slīpajā kalna reljefā uzbūvēti augsti tramplīni un virāžas, tie būs ātri un kontaktu cīņām bagāti braucieni, kas norisināsies prestižākajās un visprofesionālākajās – MX1 un MX2 klasēs.

Motokrosistiem pusfināla braucienos būs jāizcīna tiesības startēt superfināla braucienos, kur par Ventbunkers Lielo balvu cīnīsies katras klases ātrākie 20 sportisti. Savu meistarību skatītājiem demonstrēs spēcīgākie Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas, Beļģijas, Baltkrievijas un Latvijas motosportisti. Jāpiebilst, ka sacensību dalībnieku sastāvā būs sportisti ar 2016.gada pasaules čempionāta motokrosā pieredzi un rūdījumu: Karels Kutsars, Dāvis Ivanovs, Dāvis Līvs un Kristers Drevinskis pārstāvēs Ventspils motokluba Rodeo krāsas. MX1 klasē redzēsim Ivo Šteinbergu, Raivi Levanu, Lietuvas izlases sportistu Vitautas Bučas un Nerimantas Juciuss, igauņu zvaigznes Aigaru Leoku, Jusu Lanso, Erki Kahro, Andero Lusbo, Beļģijas jaunos talantus, un daudzus citus.

Pasākuma sākums plkst.13.