Ar jauniem personiskiem un vienlaikus Latvijas rekordiem dalību valsts čempionātā aizvadījuši Ventspils svarcēlāji Rebekla Koha un Ritvars Suharevs. Par valsts čempionu kļuva arī titulētais ventspilnieks Artūrs Plēsnieks.

Ventspilī notikušajā Latvijas čempionātā talantīgais ventspilnieks Ritvars Suharevs svara kategorijā līdz 85 kg izcīnīja divas zelta medaļas – raušanā 158 kg, kas ir jauns personīgais un arī Latvijas rekords, bet grūšanā – 182 kg. Trešajā mēģinājumā viņš centās uzstādīt vēl vienu Latvijas rekordu – 191 kg, kas šajās sacensībās diemžēl bija nedaudz par smagu.

Savukārt Rio olimpisko spēļu ceturtās vietas ieguvēja Rebeka Koha pēc padarītā vasaras darba treniņu nometnē parādīja savu gatavību sezonas galvenajām sacensībām, startējot kopējā svara kategorijā sievietēm un pārliecinoši pārspēja visas konkurentes. Rebeka izcīnījā divas zelta medaļas – raušanā 100 kg, kas ir jauns Latvijas rekords. Rebeka tā kļuva par pirmo svarcēlāju Latviju, kura raušanas vingrinājumā ir pacēlusi 100 kg. Grūšanā Rebeka pacēla 115 kg un uzvarējā kopējā sacensību vērtējumā pēc sinklera punktu tabulas, izcīnot kausu kā spēcīgākā sieviete Latvijā 2017.gadā.

Artūrs Plēsnieks parādīja gatavošanās periodā paveikto, pārliecinoši startējot svara kategorijā virs 105 kg, kur uzvarēja abos vingrinājumos, izcīnot divas zelta medaļas – raušanā 177 kg, bet grūšanā 220 kg. Plēsnieks arī izcīnīja spēcīgākā svarcēlāja titulu starp visiem svarcēlājiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA