Ja līdz šim zinājām par četriem Ventspils Olimpiskās vienības sportistiem, kuri pārstāvēs Latviju Tokijas vasaras olimpiskajās spēlēs, tad nu ir kļuvis zināms, ka mūsu pārstāvju būs par vienu vairāk. Latvijas Vieglatlētikas savienība un Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) paziņoja par vēl trīs vieglatlētu iespējām startēt Tokijā, un viņu vidū ir arī šķēpmetēja Madara Palameika, Ventspilnieks.lv uzzināja LOK.

Līdz šim LOK bija apstiprinājusi 30 Latvijas sportistu līdzdalību vasaras olimpiskajās spēlēs Tokijā, bet nu, pateicoties vietām pasaules atlases rangā, ceļazīmi ieguva vēl trīs vieglatlēti – šķēpmetējas Anete Kociņa un mūsu Madara Palameika, kā arī 800 metru skrējēja Līga Velvere.

Kopumā bija cerības uz piecu papildu vietu skaitu, vēl cerības bija arī Ventspils Olimpiskās vienības šķēpmetējam Rolandam Štrobinderam un sprinterei Guntai Vaičulei, tomēr viņiem šīs iespējas starptautiskā federācija neiedeva.

Līdz ar to no Ventspils Olimpiskās vienības Tokijā līdzās Madarai Palameikai startēs arī soļotājs Ruslans Smolonskis (50 km distancē), svarcēlāji Ritvars Suharevs un Artūrs Plēsnieks, kā arī 3×3 basketbola izlases dalībnieks Kārlis Lasmanis.

“Uz Tokiju dodas gados jauna, mērķtiecīga un pārliecināta komanda, lai parādītu labāko iespējamo sniegumu lielākajā no sporta arēnām. Komandas vidējais vecums ir 28 gadi. Latvijas olimpiskajā komandā 24 atlētiem šis būs pirmās olimpiskās spēles, tai pašā laikā džudistam Jevgēnijam Borodavko šīs būs ceturtās olimpiskās spēles, savukārt  cīkstonei Anastasijai Grigorjevai, svarcēlājam Artūram Plēsniekam un pludmales volejbolistam Mārtiņam Pļaviņam – trešās. Īpašs gandarījums, ka Latvija tiek pārstāvēta tādos sporta veidos, kas pirmo reizi ir iekļauti olimpisko  sacensību programmā – basketbols 3X3 un karatē, savukārt Kristaps Neretnieks un viņa komanda  ir atgriezuši jātnieku sportu Latvijas komandas sastāvā,” stāstīja Latvijas olimpiskās delegācijas vadītājs Kārlis Lejnieks.

Saistībā ar olimpisko spēļu organizētāju noteiktajiem ierobežojumiem Latvijas olimpiskajai komandai Tokijā jāievēro noteikts Covid-19 protokols. Tas paredz, ka katram Latvijas olimpiskās komandas dalībniekam 96 h un 72 h pirms izlidošanas jāveic Covid-19 tests, kuru atkārto Tokijas lidostā pēc ielidošanas. Tāpat dalībniekiem, atrodoties Tokijā, katru dienu jāveic eksprestesti un īpašā aplikācijā katru dienu jāveic atzīmes par savu pašsajūtu.

Šobrīd Latvijas olimpiskajā delegācijā pilnu vakcinācijas procesu izgājuši 67%, vakcinācijas procesā ir 23%, savukārt 10% neplāno vakcinēties.

No 2020. gada pārceltās Tokijas olimpiskās spēles risināsies no 23. jūlija līdz 8. augustam.

02.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LOK