Lai gan citu Ventspils valstspilsētas pašvaldības domē ievēlēto politisko spēku pārstāvji piekristu visiem kopā sēsties pie viena sarunu galda, lai pārrunātu iespējamo situācijas risinājumu un iespējams vienotos par veicamajiem darbiem nākotnē, tam nepiekrīt faktiskais līdzšinējais pašvaldības un valdošās partijas Latvijai un Ventspilij vadītājs Jānis Vītoliņš. Viņaprāt, sarunām jānotiek ar katru individuāli, nepieļaujot tādu iespēju, ka notiek kopīgas sarunas.

Jau ziņots, ka ceturtdien notikušajā pirmajā jaunā sasaukuma sēdē uz pašvaldības priekšsēdētāja amatu atkal tika virzīts Aivars Lembergs, taču pirmo reizi ievēlēts netika. Smagos noziegumos apsūdzētais Lembergs, kurš kopš februāra atrodas ieslodzījumā un viņš nedrīkst piedalīties pašvaldības darbā, bija vienīgais izvirzītais kandidāts. Par viņu nobalsoja visi seši Latvijai un Ventspilij deputāti, pret bija visi seši pārējie ievēlētie deputāti.

Sēdē tika izsludināts pārtraukums līdz pirmdienai, kad 5. jūlijā plkst. 13 deputāti atkal sapulcēsies uz sēdi. Ceturtdienas novakarē partijas valde sanāca uz kopsapulci, lai lemtu par tālāku rīcību. Pēc Vītoliņa teiktā, viņu vidū esot daži labi kandidāti ar pieredzi, kurus varētu virzīt uz apspriešanu un amata balsojumu.

Pēc ceturtdienas sēdes Vītoliņš publiski pauda pārliecību ar cerību, ka pirmdien vienošanās būs panākta un domes darbs turpināsies ierastajā ritmā. Viņš pauda cerību, ka visi politiskie spēki, kas pārstāvēti valstspilsētas domes jaunajā sasaukumā, būs pretimnākoši, lai vienotos par veicamajiem svarīgākajiem darbiem, taču tajā pat laikā ar savu nostāju netieši liekot pārējiem saprast, kurš vēlas būt noteicējs pār visu.

Kā tas notiks, grūti prognozēt, jo iespējami dažādi scenāriji. Arī iespējamie kandidāti sāk atsijāties, jo, piemēram, Edgars Čeporjus no Latvijas attīstībai un arī Nacionālā apvienība paudusi, ka nekādā gadījumā neatbalstīs ne Lembergu, nedz viņa sievu Kristīni Lembergu, kuras vārds kuluāros izskanēja kā reālākā kandidāte uz politiskā mantojuma saņemšanu. Kopš ceturtdienas sēdes arvien biežāk izskan Didža Ošenieka vārds, kurš varētu tikt piedāvāts kā iespējamais pašvaldības vadītājs. Ko piedāvās sarunās pārējo politisko spēku pārstāvjiem, rādīs turpmākās dienas.

Iespējams arī tāds scenārijs, ka ciešāk saliedējas pārējie politisko spēku pārstāvji un izvirza spēcīgas pretprasības un pat nominē savu kandidātu, kā arī uzstāj uz visu deputātu kopīgu tikšanos ar vēlēšanās uzvarējušo partiju, citādi individuālās sarunās neiesaistoties. Pārējie deputāti uzskata, ka produktīvāk būtu tieši vispārēji kopīga sapulcēšanās, nevis pārrunājot iespējamās sadarbības formas individuāli.

Kā zināms, pašlaik viedokļu ziņā balsu izteiksmē ir neizšķirts – sešas balsis valdošajam spēkam, sešas – oponentiem. Izšķiroša ir viena balss, kuru nevar izmantot ieslodzījumā esošais Lembergs.

02.07.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com