Ņemot vērā, ka smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, kas spilgti figurē tā dēvētajās Rīdzenes sarunās, joprojām ņem aktīvu dalību politikā un valdošajā koalīcijā, tad vienīgā iespēja novērst atkārtotu valsts nozagšanu ir izslēgt visus oligarhus un viņiem pietuvinātos cilvēkus lēmumu pieņemšanā. Šādu viedokli paudusi bijusī Korupcijas novēršanas un apakarošanas biroja (KNAB) priekšnieka vietniece un pašreizējā Jaunās konservatīvās partijas Rīgas domes deputāte Juta Strīķe.

Viņa norāda, ka arī turpmāk parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbs nevirzīsies uz priekšu. “Viss, kas ap to notiek un ko uz šo komisiju aicina, norāda, ka ir pieslēgušies tie paši spēki, kas apkalpoja oligarhus. Arī šajā komisijā var redzēt, ka notiek sarunas gan publiskajā telpā, gan ārpus tās. Tā ir parodija,” partijas mājas lapā publicētajā intervija uzsver Strīķe.

Viņa uzsver, ka nav nekādu pazīmju, ka Latvijā valsts sagrābšana būtu mazinājusies, jo pie varas ir teju tie paši cilvēki, kas lēma valsts likteņus “oligarhu sarunās”. “Neviens viņiem nav ierobežojis, nedz liedzis būt vadošajos amatos. Iedzīvotāji saprot, ka korupcija līdz ar to nav mazinājusies. Un kāpēc lai tā būtu mazinājusies, ja vadošie spēki valstī nav vēlējušies KNAB stipru – “sita”, “dauzīja” un lika visādus sev noderīgus idiotus par vadītājiem. Arī pašreizējais KNAB priekšnieks Jēkabs Straume demonstrē bijīgu iztapību pastāvošajai politiskai varai, nevis likumu un tiesību principus liek augstākajā vietā,” komentē Strīķe, piebilstot, ka KNAB pastāvīgi vājināja politiķi no Saeimas, Ministru kabineta un ģenerālprokuratūra.

“Vēlēšanas pēc vēlēšanām, bet politiķu paaudžu maiņa nenotiek – tas valstī rada stagnāciju. Parlamentam ir ļoti zems reitings, kas nozīmē, ka cilvēki neuzticas politiskajai varai. Lai sistēmā kaut ko mainītu, ir jāsaprot, kādas sekas ir tam, ka balso par Lembergu un tam pakalpīgo Zaļo un Zemnieku Savienību,” skaidro Strīķe.

Lemberga “vērtību piramīda” vai partijas uzbūve ne ar ko daudz no “putiniskās” un padomiskās varas neatšķiras. “Partijas uzbūvē nav nedz demokrātisku, nedz jaunu cilvēku pašizvirzīšanās iespēju – tur viss tiek būvēts pēc pielīšanas, izdabāšanas principa. Manuprāt, tā pat nav partija, bet kaut kāds grupējums. Nav jābalso par tiem, kas kalpo Lembergam. Tāpēc, ka tur nevienam nav bijis nekad ne sava viedokļa, ne savas pozīcijas. Nevienam pozīcija nav atšķīrusies no Lemberga,” norāda Strīķe.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA