Laikā no 1. līdz 4. maijam 12 pilsētās 16 masu vakcinācijas centros pret Covid-19 vakcīnas varēs saņemt prioritāro grupu iedzīvotāji. To varēs saņemt visi tie, kuri iepriekš būs izvēlējušies sev ērtāko vakcīnas saņemšanas laiku un vietu. Kopumā būs pieejamas 10 000 vakcīnas Pfizer/BioNTech un Modena, pavēstīja Veselības ministrijā.

Lai varētu vakcinēties lielajos masu centros, iepriekš jāreģistrējas vietnē manavakcina.lv. Vakcinēties aicināti seniori vecumā virs 60 gadiem, iedzīvotāji ar hroniskām slimībām, personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar smagi slimiem bērniem/bērniem ar imūnsupresiju, smagi slimu personu aprūpētāji, izglītības iestāžu darbinieki, kā arī operatīvo dienestu darbinieki/valsts darbības nepārtrauktībai kritisko funkciju darbinieki, arī ieslodzījumu vietu darbinieki, ja darba devējs jau ir iesniedzis informāciju par personu vienotajā vakcinācijas tīklā ViVaT.

Rīgā būs atvērti četri vakcinācijas centri, tāpat arī visās lielākajās pilsētās. Kurzemē to varēs veikt Tukumā, Kuldīgā un Liepājā, bet Ventspils arī šoreiz brīvdienās šādu iespēju nepiedāvās.

28.04.2021 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com