Sabiedrība par atklātību Delna nosūtījusi vēstules augstākajām Latvijas amatpersonām – Valsts prezidentam Raimondam Vējonim un Ministru prezidentam Mārim Kučinskim – ar aicinājumu uzņemties atbildību par “Oligarhu lietas” virzību un aizstāvēt Latvijas valsts demokrātiju un Satversmi. Delna pieprasa satiksmes ministra Ulda Auguļa un zemkopības ministra Jāņa Dūklava demisiju.

Kā norāda Delna, organizācija aicina Valsts prezidentu Nacionālās drošības padomes sēdē prasīt konstruktīvu rīcību no izmeklēšanas iestāžu, tostarp Ģenerālprokuratūras un KNAB, vadītājiem. Tāpat Delna aicina atbalstīt trauksmes cēlēju un ziņu mediju tiesības informēt sabiedrību par notikumiem, kas saistīti ar Rīdzenes sarunām un sabiedrības interešu pārkāpšanu.

Delna atgādina Rīdzenes sarunās minēto augsto Latvijas amatpersonu – zemkopības ministra Jāņa Dūklava un satiksmes ministra Ulda Auguļa – tikšanos ar Krievijas Federācijas premjerministra Dmitrija Medvedeva vietnieku Arkādiju Dvorkoviču 2016.gada augustā. Par tikšanos iepriekš nebija informēta Ārlietu ministrija un Ministru prezidents nesniedza Delnai informāciju, kāpēc ministru tikšanās notika slepenībā, kādi jautājumi tika pārrunāti, kādas vienošanās panāktas. Delna aicina Māri Kučinski pieprasīt Jāņa Dūklava un Ulda Auguļa demisiju.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA