Ventspils brīvostas pārvalde plāno aizņesties 5,3 miljonus eiro ražošanas ēkas Nr.6 būvniecībai Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Šobrīd brīvostas pārvalde izsludinājusi iepirkuma par kredītlīdzekļu piesaisti. Pretendentiem iespējams pieteikties līdz 5.aprīlim.

Kā norādīts iepirkumā, aizdevumu plānots atmaksāt 15 gadu laikā. Savukārt tā izsniegšana plānota pa daļām būvniecības laikā pēc Ventspils brīvostas pieprasījuma, bet ne ilgāk kā 30 mēnešu laikā no aizdevuma līguma noslēgšanas.

Plānots, ka šīs ražošanas ēkas platība būs 6000 kvadrātmetru. To nomās elastīgā iepakojuma ražotājs Immer Digital, kas pirms mēneša atvēra savu pirmo ražotni turpat VATP teritorijā. Nākotnē uzņēmums plāno izvērsties, kā arī palielināt darbinieku skaitu no pašlaik esošajiem 30 līdz pat pāri par 100, trīs gadu laikā investīcijās ieguldot kopumā 30 miljonus eiro.

Pašlaik notiek ražošanas ēkas projektēšanas darbi. Konkursu par ēkas būvniecību plānots izsludināt nākamā gada pavasarī, savukārt būvniecību pabeigt – 2018.gadā.