Kārtējos svētkus Ventspils uguņošanā izkūpinājusi gaisā visvairāk naudas

1273

Kārtējie svētki aizvadīti un nekas nav mainījies – joprojām vislielākos līdzekļus starp Latvijas pilsētām svētku uguņošanai iztērējusi Ventspils pilsētas pašvaldība. Te svētku salūtam iztērēti 22 900 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), kamēr Rīga svētku salūtam tērējusi par 5262 eiro mazāk – galvaspilsētai uguņošana izmaksāja 17 638 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa, liecina portāla TVNET apkopotie dati.

Tikmēr, piemēram, Liepājas pilsētas pašvaldība gadumijas uguņošanai tērēja tikai 4590 eiro.

Portāls raksta, ka šī savdabīgā sacensība starp Ventspili un Rīgu par to, kurā pilsētā būs krāšņāka un līdz ar to dārgāka svētku uguņošana, noris jau vairākus gadus, un allaž nedaudz vairāk tērējusies tieši Ventspils. Turklāt pirms diviem Jaungada uguņošanā vispār Ventspils notriekusi vairāk nekā 25 000 eiro, bet vēl gadu iepriekš – pat 27,9 tūkstošus eiro, kamēr Rīga togad bija daudz pieticīgāka – 17,6 tūkstoši eiro.

Interesanti, ka svētku uguņošanas gadu mijā un valsts svētkos pēdējo divu gadu laikā gan Rīgā, gan Ventspilī nodrošināja viens uzņēmums – SIA International Fireworks Design.