No 16. līdz 22.septembrim Latvijā, līdzīgi kā tas ir visā Eiropā, norisinās Eiropas Mobilitātes nedēļa, lai aicinātu ikvienu no mums izvēlēties ilgtspējīgākus transporta veidus līdzšinējo pārvietošanās līdzekļu vietā, tādējādi uzlabojot savu veselību un apkārtējo vidi.

Šogad Mobilitātes nedēļa norisinās ar saukli “Kusties un esi vesels!”, aicinot iedzīvotājus būt fiziski aktīviem, kā arī izvēlēties pārvietošanās veidus, kuri nerada vai ievērojami samazina gaisu piesārņojošu vielu emisiju apjomu. Šī gada tēma ir “Veselīgs, drošs un videi draudzīgs”, pievēršoties Eiropas pilsētu spējai pielāgoties Covid-19 pandēmijai un iespējām, ko šie apstākļi rada uz satiksmes infrastruktūru un iedzīvotāju pārvietošanās paradumiem.

Arī ventspilnieki tiek aicināti šajā nedēļā un vispār aktīvāk izmantot alternatīvos pārvietošanās veidus – velosipēdus vai pārvietošanos kājām. Lai ērti nokļūtu no vienas vietas uz otru, Ventspilī ir radīta lieliska infrastruktūra un veloceliņu garums pilsētā ir vairāk kā 60 km.

Pēc iepriekšējās mobilitātes aptaujas datiem (CSDD informācija) Latvijas iedzīvotājs dienā ar kājām pārvietojās vidēji 2,7 km, bet pārvietošanās attālums, izmantojot dažādus transporta līdzekļu veidus, vienam Latvijas iedzīvotājam bija vidēji 29,6 km dienā. Savukārt vispopulārākais (34 % gadījumu) Latvijas iedzīvotāju pārvietošanās iemesls bija došanās uz darbu un mājup no tā. 24 % gadījumos pārvietošanās iemesls bijis iepirkšanās, bet 20 % – atpūta.

Detalizētāka informācija par Eiropas mobilitātes nedēļu atrodama ŠEIT.

 

16.09.2021. / Autors: Vides uzraudzības nodaļa / Foto: Pixabay