Smagos noziegumos apsūdzētais un Ventspils pilsētas mēra pienākumu izpildīšanā ierobežotais Aivars Lembergs pērn, atšķirībā no daudziem iepriekšējiem gadiem, nav guvis ienākumus no paša vadītās mistiskās Biznesa attīstības asociācijas, kas viņa maku gadā papildināja ar teju 190 000 eiro. Kā apgalvo pats Lembergs, viņam šī paša vadītā organizācija nevarot samaksāt algu, jo vienkārši to vairs nevarot atļauties. Zīmīgi, ka biedrība ir finansiāli tik novājināta, ka tā nav varējusi izmaksāt Lembergam par padarīto darbu ne santīma. Šis oficiālais ienākumu avots no biedrības, par kuru pērn ieinteresējās ne tikai Latvijas lielākie mediji, raisot aizdomas par mākslīgu tās darbību, atstājis būtisku robu Lemberga deklarētajos ienākumos – nu pelnošākā pašvaldību amatpersona ir vairs tikai otrajā vietā aiz par “misteru 20%” iesaukto Andri Ameriku Rīgas domē. Taču pēkšņais biedrības finansiālais vārgums liek atkārtoti uzdot jautājumu, vai reāli dzīvē šāda biedrība patiesi darbojas jeb pastāv tikai uz papīra.

“Atalgojums nav tāpēc, ka, lai izmaksātu atalgojumu, vajag vairāk naudas. Bet organizācija ir un darbosies tik ilgi, kamēr to uzskatīs par vajadzīgu organizācijas biedri,” tā iknedēļas preses konferencē skaidroja Lembergs.

Organizācija ne vien turpinot darboties, bet tajā esot pat uzņemti jauni biedri. To, kas ir jaunie biedri, Lembergs gan nevēlējās atklāt, norādot, ka tā ir privāta, nevis valsts vai pašvaldības struktūra. “Atbilstoši jaunajai direktīvai par personas datu aizsardzību es to nemaz nedrīkstu teikt,” paziņoja Lembergs, apgalvojot, ka jau cenšoties ievērot jaunās regulas prasības, kas tiks piemērotas no 25.maija.

Lembergs minēja piemēru, kā Biznesa attīstības asociācija veicot aktīvu darbību: “Tikko es parakstīju vēstuli trim ministrijām ar ieteikumiem finanšu jomā, kas būtu jāuzlabo uzņēmējdarbības vidē Latvijā, tajā skaitā Ventspilī.” Detaļās gan viņš neatklāj, kādi ir šie ieteikumi.

Jau ziņots, ka Lemberga kopējie ienākumi pērn bijuši 343 998 eiro, kas ir par 209 413 eiro mazāk nekā 2016.gadā, kad atbilstoši iesniegtajai valsts amatpersonas deklarācijai tie veidoja 553 411 eiro. Lembergs pērn vairs nav saņēmis nekādu atalgojumu no “Biznesa attīstības asociācijas”, kas iepriekšējos gados viņam nodrošināja ievērojumus ienākumus, piemēram, 2016.gadā tie bija 187 819 eiro. Šajā organizācijā Lembergs ir valdes loceklis un priekšsēdētājs.

Biedrība Biznesa attīstības asociācija dibināta 2000.gadā. Firmas.lv informācija liecina, ka biedrības darbības veids ir biznesa konsultāciju sniegšana un uzņēmējdarbības koordinēšana un efektivitātes paaugstināšana. 2015.gadā biedrība strādāja ar 189 531 eiro apgrozījumu un 39 837 eiro zaudējumiem, bet 2016.gadā apgrozījums samazinājās līdz 50 031 eiro un zaudējumi pieauga līdz 167 341 eiro. Finanšu dati par 2017.gadu vēl nav pieejami.

Autors: Ventspilnieks/LETA / Foto: LETA