Saeimas deputāte un Latvijas Zemnieku savienības valdes locekle Dana Reizniece-Ozola, kura pēdējā laikā kļuvusi par asu smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga pretinieci, aicina savu pārstāvēto partiju gaidāmajā kongresā pieņemt izšķirīgo lēmumu jautājumā par sadarbības izbeigšanu ar Lembergu, tā LTV Panorāma pauda deputāte.

Reizniece-Ozola, kura pirms tam bija paša Lemberga dibinātās un vadītās partijas Latvijai un Ventspilij biedre un valdes locekle, pērn negaidīti izstājās no partijas un pievienojās Latvijas Zemnieku savienībai, tā apliecinot savstarpējās nesaskaņas. Arī Lembergs publiskos izteikumos kļuva arvien skarbāks, līdz nesen jau kļuva pavisam ass pēc tam, kad Reizniece-Ozola aicināja Lembergu nekavējoties apturēt darbību politiskajos spēkos un pamest politiku vispār.

Tas notika laikā, kad kļuva zināms fakts par ASV par korupciju iekļāva sankciju sarakstā Lembergu un četras ar viņu cieši saistītas organizācijas. Ventspils brīvostas pārvalde drīz tika izslēgta no sankciju saraksta, kamēr Ventspils Attīstības aģentūru, Biznesa attīstības asociāciju un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju atstāja sarakstā joprojām.

Deputāte toreiz aicināja Lembergu labprātīgi pamest politiku, tomēr, tā kā viņas ierosinājums nav uzklausīts, Reizniece-Ozola aicinās šopavasar gaidāmajā Latvijas Zemnieku savienības kongresā tās biedriem lemt par sadarbības pārtraukšanu ar Lembergu, ziņoja Panorāma.

“Tas ir arī kongresa jautājums. Tas ir konceptuāls un stratēģisks jautājums. Lembergs gadiem ilgi ir bijis arī premjera amata kandidāts, bet, ja mēs kā politiskais spēks negribam palikt politiskā izolācijā arī turpmāk, tad šis ir jautājums, kas jānolemj, mums ir jādomā arī par politiskā spēka nākotni,” Panorāmai pauda deputāte.

Jāatzīmē, ka jau drīzumā Latvijas Zemnieku savienībai ir paredzēta tikšanās ar smagos noziegumos apsūdzēto un sankciju virpulī ierauto Lembergu, taču tikšanās būšot slēgta un nekādi komentāri par to netikšot sniegti. Tā otrdien ziņu aģentūrai LETA paziņoja Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Armands Krauze. Jāatzīmē, ka pagājušajā nedēļā tikšanās laikā ar Zaļo un Zemnieku savienības Saeimas frakcijas deputātiem, Krauze notiekošo ap Lembergu nosauca par “linča tiesu”, turklāt sanāksmes laikā un pēc tam preses konferencē paustie apgalvojumi bijusi jauna, iepriekš nezināma informācija un dzirdētie fakti bijuši pārliecinoši, abām pusēm uzskatot, ka visiem politiskajiem spēkiem arī turpmāk jāsadarbojas ar Lemberga vadīto Latvijai un Ventspilij.

14.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Juris Vīgulis, Saeimas Kanceleja