Rūdolfs Meroni ar sava pārstāvja advokāta Daimāra Škutāna starpniecību pilnībā noliedzis, ka būtu pieļāvis jebkāda veida likumpārkāpumus attiecībā uz Aivara Lemberga arestētās mantas un aktīvu glabāšanu,  kā arī norāda, ka nav informēts, ka pret viņu būtu ierosināts kriminālprocess par iespējamiem pārkāpumiem Lemberga mantas glabāšanā. 

Daimārs Škutāns arī norāda, ka R. Meroni nav saņēmis Rīgas apgabaltiesas lēmumu, ar kuru viņš atcelts no Lemberga arestētās mantas glabāšanas. Pēc lēmuma saņemšanas tas tiks izpētīts un, atkarībā no tiesas pamatojuma un citiem saistītiem apstākļiem, izskatītas iespējas lēmumu pārsūdzēt.

R. Meroni ir pārsteigts par faktu, ka pret viņu ierosināts kriminālprocess par, iespējams, nelikumīgām darbībām ar šajā kriminālprocesā arestēto mantu un aktīviem. Kā norāda D.Škutāns, ar Meroni šajā jautājumā nav sazinājies neviens policijas pārstāvis, un viņam nav arī zināms kriminālprocesa ierosināšanas pamats.

D. Škutāns arī uzsver, ka “neatkarīgi no ar tiesas lēmumu saistītajām juridiskajām formalitātēm Meroni caur korporatīvo struktūru vēl arvien kontrolē uzņēmumus, kuros atrodas arestētā manta”. Attiecīgi Meroni nevarot tikt atcelts no amatiem, piemēram, AS Kālija parks”, AS “Ventspils Tirdzniecības osta” un AS “Baltic Coal Terminal” bez abpusējas piekrišanas.

Tā kā šajos uzņēmumos Lemberga un viņa ģimenes patiesā labuma guvēja daļa ir mazāka nekā 50%, tā nav pietiekama, lai varētu kontrolēt šos uzņēmumus.

Kā paziņojumā paudis D. Škutāns, Latvijas Uzņēmumu reģistrs ir informēts par R.Meroni kontroli šajos uzņēmumos, un arestētās mantas pārvaldība bijusi tikai viens no šīs kontroles elementiem. Ārzemēs, kur atrodas visa šī manta, neesot veiktas izmaiņas attiecībā uz mantas pārvaldību, bet, “ja tā tiks īstenota vai kad tā tiks īstenota, citi kontroli radošie elementi tik un tā paliktu spēkā”, līdz ar to UR tik un tā pareizi uzrādītu R.Meroni kā personu, kas kontrolē attiecīgos uzņēmumus. Nepieciešamības gadījumā informācija UR tiks atjaunota.

D.Škutāns norāda, ka plašāki komentāri pašlaik netiks sniegti.

A.Lemberga arestētā manta ar procesa virzītāja lēmumu patlaban nodota glabāšanā Nodrošinājuma valsts aģentūrai, kas ir Ministru kabineta noteikta iestāde šādam mērķim.

Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesnese Irīna Jansone iepriekš ar preses dienesta starpniecību norādīja, ka šāda lēmuma pieņemšana tiesas debašu laikā kļuva iespējama pēc tam, kad 1.jūlijā stājās spēkā izmaiņas “Kriminālprocesa likumā”, kas noteic, ka tiesa drīkst pieņemt lēmumu par arestētās mantas vai lietiskā pierādījuma glabātāju arī pēc tiesas izmeklēšanas pabeigšanas.

Aivaru Lembergu prokuratūra apsūdz par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem. Lietā apsūdzēts arī Lemberga dēls Anrijs Lembergs un Lemberga biznesa partneris Ansis Sormulis.

Aivaram Lembergam prokuratūra lūdz piemērot astoņus gadus ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu jeb 64 500 eiro apmērā. Anrijam Lembergam lūgts piemērot brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un sešiem mēnešiem, konfiscējot mantu, bet Ansim Sormulim – brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un mantas konfiskāciju.

Visi trīs apsūdzētie norādījuši, ka nesaprot un neatzīst viņiem celtās apsūdzības.

7.09.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs