Administratīvā rajona tiesa pirmdien skatīs bijušās Ventspils Augstskolas (VeA) rektores Gitas Rēvaldes pieteikumu par lēmumu viņu atstādināt no VeA rektora amata.

Tiesas sēdei bija jānotiek 20.martā, tomēr tā, pamatojoties uz atbildētāja pusē pieaicinātās iestādes pārstāves lūgumu, tika noņemta no izskatīšanas.

Savukārt pērn decembrī tiesa atlika lietas izskatīšanu, jo administratīvajā lietā vēl bija nepieciešams vākt pierādījumus un atbildētāja pusē pieaicinātajai iestādei bija nepieciešams iepazīties ar iepriekš tiesai iesniegtiem dokumentiem.

Administratīvajai rajona tiesai no jauna būs jāvērtē Rēvaldes pieteikums, kurā lūgts atcelt lēmumu par viņas atcelšanu no VeA rektora amata. Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Augstākajā tiesā (AT), tiesas Administratīvo lietu departaments atcēla Administratīvās rajona tiesas lēmumu, ar kuru atteikts pieņemt Rēvaldes pieteikumu atzīt par spēkā neesošu VeA Satversmes sapulces lēmumu Rēvaldi atstādināt no rektora amata.

AT ieskatā Satversmes sapulcei, kas rektoru ir ievēlējusi un līdz ar to ir devusi viņam savu uzticību, šis uzticības zaudējums ir jāpamato. AT nodeva jautājumu par pieteikuma virzību jaunai izlemšanai Administratīvajai rajona tiesai.

Kā ziņots, VeA Satversmes sapulce pērn 25.maijā lēma par izglītības iestādes rektores Rēvaldes atcelšanu no amata saistībā ar uzticības zaudēšanu. Par VeA rektora vietas izpildītāju valdība pērn 21.jūnijā apstiprināja augstskolas mācību prorektoru Kārli Krēsliņu. Vēlāk Krēsliņš tika ievēlēts VeA rektora amatā. Arī Rēvalde pieteicās konkursā uz VeA rektora amatu, bet vēlēšanu dienā savu kandidatūru atsauca, jo esot saņēmusi no tiesas skaidrojumu, ka gadījumā, ja tiesa pieņems viņai pozitīvu lēmumu un atjaunos viņu VeA rektora amatā, jaunievēlētais rektors varot zaudēt ieņemto amatu.

Autors: LETA / Foto: Evija Trifanova/LETA