Pirmdiena Ventspils apkaimē aizritēs vasarīgi silta, kad gaiss iesils līdz +12 grādiem, taču gaidāms arī vējains laiks, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķu prognozes.

Pēcpusdienā neliels lietus gaidāms vien Kurzemē un Vidzemes ziemeļos, bet citviet Latvijā diena paies bez nokrišņiem. Dienvidu, dienvidrietumu vējš daudzviet pastiprināsies brāzmās līdz 15-19 m/s, bet Kurzemē vēja brāzmas sasniegs 20-21 m/s.

Nedēļas turpinājumā pāri Latvijas teritorijai virzīsies vairākas plašas mākoņu un nokrišņu zonas, kas teritorijas lielākajā daļā pa laikam atnesīs lietu, bet atsevišķās dienās arī slapju sniegu un sniegu. Ja nedēļas sākumā brāzmains vējš gaidāms daudzviet Latvijā, tad nedēļas otrajā pusē tas saglabāsies brāzmains vien vietām, galvenokārt jūras piekrastē. Gaisa temperatūra naktīs gaidāma +1…+6 grādu robežās, bet dienās nebūs siltāks kā +4…+9 grādi.

Nedēļas nogalē Latvijā turpinās ieplūst aukstas gaisa masas, līdz ar to gaidāms nokrišņiem bagāts laiks. Arī gaisa temperatūra pazemināsies, nakts laikā tā atsevišķās vietās var būt pat pāris grādus zem nulles, bet dienas laikā gaisa temperatūra būtiski neatšķirsies no aizvadītajām dienām.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC