Rīgas apgabaltiesas tiesnese Irīna Jansone aicinājusi smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga valsts nodrošinātajam advokātam Genādijam Ivankinam sākt iepazīties ar lietas materiāliem, ziņo aģentūra LETA. Tā norāda, ka nākamā tiesas sēde notiks 9.septembrī, bet šīs nedēļas sēde atlikta tiesneša Borisa Geimana slimības dēļ, tāpat uz tiesas sēdi nebija ieradies Lemberga nolīgtais advokāts Aivo Leimanis.

Ventspilnieks.lv jau ziņoja, ka

Lemberga advokāta jautājums kļuva aktuāls pēc tam, kad 25.jūnija tiesas sēdē smagos noziegumos apsūdzēto Lembergu pēkšņi pameta viņa pamata aizstāvis Raimonds Krastiņš. Viņš ne tikai pameta šo lietu, bet apturēja arī savu advokāta darbību. Oficiāli kā iemesls tika minēts viņa veselības stāvoklis.

Lai gan tiesa un jo īpaši prokuratūra norādīja uz to, ka Lembergam ir divi citi advokāti, turklāt vismaz viens no tiem ir lietā “līdz saknei” un pilnībā spētu ieņemt Krastiņa vietu, tomēr Lembergs panāca savu, ka šāda iespēja tiek noraidīta.

Tiesa gan sākotnēji saskatīja centienus novilcināt tiesas procesu, tādēļ uzdeva pr pienākumu līdz jūlija beigām atrast jaunu aizstāvi. Sākotnēji tas Lembergam it kā nav izdevies, tādēļ viņam tika piešķirts valsts aizstāvis. Vēlāk atklājās, ka vienu aizstāvi Lembergam tomēr esot izdevies sarunāt – tas ir viņa bijušais advokāts Aivo Leimanis, taču līdz noteiktajam termiņam Lembergs neprata savlaicīgi nokārtot visas formalitātes un atbilstošu dokumentāciju.

Vēlāk kļuva zināms, ka Lembergam kā valsts nozīmētais aizstāvis piešķirts jurists Genādijs Ivankins. Viņš savulaik aizstāvējis par spiegošanu Krievijas labā apsūdzēto AS Latvijas dzelzceļš ceļu meistaru Aleksandru Krasnopjorovu, kā arī vienu no apsūdzētājiem krimināllietā par 2016.gadā pie Juglas ezera atrastajiem 30 kg kokaīna. Tikmēr Lembergs pats paziņoja, ka par savu jauno aizstāvi ir izvēlējies Aivo Leimani, kurš viņu pārstāvējis jau iepriekš.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay