Ugālē svinēs Māteru ciema svētkus

1386

30.jūlijā Ugāles pagasta Māteros plkst.16 sāks svinēt ciema svētkus. Tie notiks jau ceturto reizi, un, tāpat kā pirmajā, pasākuma dalībnieki pulcēsies Laiciņu mājās.

Svētku rīkotāji ir padomājuši par to, lai šajā dienā būtu interesanti gan pieaugušajiem, gan bērniem. Mazie varēs iesaistīties radošajās darbnīcās, bet lielie – skatīties Aleksandra Hmeļņicka veidoto filmu par māternieku dzīvi, būs neliela fotoizstāde, uzstāsies Užavas amatierteātris ar Ulda Zemes lugu Frīdis un viņa manta, savas prasmes rādīs Ugāles līnijdejotātajas un Ugāles pūtēju orķestra dalībnieki, kuri kopā ar grupu Ugāles ritmi vakarā spēles zaļumballi.

Kultūras projekta pieteikumu pašvaldības finansējuma saņemšanai pasākuma organizēšanai iesniedza biedrība Ugāles attīstība, bet svētku rīkošanā iesaistījušies četri cilvēki, arī Iveta Pete. Viņa atgādina, ka Māteri ir mazs ciematiņš, kas atrodas 8,9 km attālumā no Ugāles pagasta centra: “Māterniekiem ir, ar ko padižoties, un tās ir atmiņas, kas saista bijušos un esošos ciema iedzīvotājus. Satiekoties pēc ilgāka laika, viņiem būs interesanti atcerēties, kā dzīve ritēja agrāk, kādi ir tagadējo ciema iedzīvotāju iespaidi un pieredze. Māteru svētki būs laba iespēja visiem klātesošajiem izbaudīt kultūras dzīvi, turklāt ne visi māterniekiem ikdienā ir iespēja iegūt pozitīvas emocijas, kādas rodas, satiekot bijušos kaimiņus un draugus. Svētkos solīja ierasties arī novadpētniece Laimdota Junkara, kurai ir daudz stāstāmā par Māteru vēsturi.”