Ventspils īpašumu tirgū lielāka aktivitāte pilsētas centrā

1326

Tirgus aktivitāte pirmajā ceturksnī Ventspilī būtiski nav mainījusies. Augstāks ir pieprasījums un darījumu skaits pilsētas centrā, bet mazāks – Pārventā, teikts nekustamo īpašumu kompānijas Latio mājokļu tirgus pārskatā.

Pieprasītākie ir divu un trīs istabu dzīvokļi teicamā stāvoklī pilsētas centrālajā daļā, tomēr ir interese arī par neremontētiem un neapdzīvojamiem dzīvokļiem ar iesāktu remontu, konstatējuši Latio speciālisti.

Ventspilī, kur nav jauno projektu, pieprasīti ir dzīvokļi nestandarta daudzdzīvokļu namos.

Sērijveida dzīvokļu cena pilsētas centra rajonos saglabājas nemainīga – 450 eiro līdz 600 eiro robežās par kvadrātmetru.

Pilsētas vēsturiskajā centrā dzīvokļu tirgus ir mazaktīvs, jo trūkst kvalitatīva piedāvājuma, norāda “Latio”.

Pieprasījums pēc savrupmājām Ventspilī saglabājas zems, visvairāk darījumu notiek Gāliņciemā. Pircējus interesē jaunas vai pilnībā rekonstruētas mājas.

Raksturīgākās cenas vecām savrupmājām ir 35 000 eiro līdz 55 000 eiro, bet jaunām – 100 000 eiro līdz 140 000 eiro apmērā.

Gada nogalē un 2016.gada sākumā notikuši tikai daži darījumi ar komerczemēm. Šis sektors Ventspilī vēsturiski ir bijis vismazāk aktīvs, norāda “Latio”. Pārdoti arī vairāki mazstāvu apbūves zemesgabali Gāliņciema pilsētas daļā, Ventas tuvumā (ap 15 eiro par kvadrātmetru).

Darījumu skaits ar viensētām Ventspilī ir neliels, piedāvājums ir mazs, un ēkas bieži ir ļoti sliktā stāvoklī. Liels ir pieprasījums pēc lauksaimniecības zemēm un atsevišķās vietās, kur pārklājas vairāku lielo lauksaimnieku intereses, var sasniegt pat 4000 eiro par hektāru. Vidējā cena ir 2000 eiro līdz 3000 eiro par hektāru.

Gatavojoties jaunai vasaras tūrisma sezonai, tika pārdotas dažas viesu mājas Ventspils piejūras daļā, teikts pārskatā.