“Pateicoties” konkurentu neveiksmei, FK Ventspils futbolistiem tomēr izdevies izcīnīt šī gada bronzas medaļas Latvijas čempionāta virslīgā. Pēdējās kārtas izšķirošajā spēlē ventspilnieki savā laukumā ar 0:1 zaudēja FK Liepāja.

Ventspilniekiem šajā spēlē bija jāuzvar vai minimālajā gadījumā jācer uz tuvāko konkurentu Valmiera Glass/ViA neveiksmi pēdējā mačā. Ja Ventspils zaudētu, bet valmierieši – uzvarētu, tad FK Ventspils paliktu ārpus medaļnieku vidus.

Spēle Ventspilī ritēja ne tā, kā mājinieki vēlētos. Arī bīstami vārtu momenti bija maz, bet spēles 64.minūtē liepājnieki ieraidīja bumbu mājinieku vārtos un Ventspils nonāca neapskaužamā situācijā – 0:1. Lai arī laukuma saimnieki centās atspēlēties, tas neizdevās.

Tomēr ventspilniekiem sapnis par medaļām nepalika neizsapņots. Paralēli notikušajā spēlē Valmierā vietējais Valmiera Glass/ViA uzņēma virslīgas vājāko komandu FK Metta/LU. Uzvaras gadījumā valmierieši varēja cerēt pat uz medaļu, tomēr spēle noslēdzās neizšķirti 3:3. Neticami, bet spēles 24.minūtē valmierieši bija vadībā jau ar 3:0, taču līdz pirmā puslaika beigām pamanījās pārsvaru izsēt, bet 49.minūtē ieraidīt bumbu savos vārtos (3:3). Mača turpmākajā gaitā vēl gūt vārtus laukuma saimnieki nespēja un mačs noslēdzās neizšķirti. Uzvaras gadījumā Valmiera tiktu ne vien pie Eirokausu ceļazīmes, bet arī pie bronzas medaļām.

Sezonas noslēgumā FK Ventspils ierindojās trešajā vietā ar 47 punktiem. Tikai par punktu atpalika Valmiera Glass/ViA. Uzvarētāji Riga FC sakrāja 66 punktus, bet RFS ieguva 59 punktus.

11.11.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: FK Ventspils