Jau sestdien Ventspilī – Latvijas 7.nūjošanas festivāls!

1237

Sestdien, 20.augustā, plkst.12 nu jau septīto reizi Ventspilī tiks dots starts Latvijas nūjošanas festivālam. Plānots, ka šogad nūjošanas festivālā piedalīsies ap 400 dalībniekiem, kas viennozīmīgi ir lielākais nūjotāju saiets Baltijā.

Kā ierasts, pirms starta notiks tērpu demonstrēšana uz sarkanā paklāja, un šogad ir noteikta tēma – Olimpiskās spēles, jo festivāls notiek Riodežaneiro Olimpisko spēļu laikā. Tiks gaidīti gan olimpiskie tērpi, gan šarmantais Brazīlijas motīvs.

Festivāla dalībnieki varēs izvēlēties divas distances 5,3 km un 10,6 km. Nūjošana distance virzīsies pa pilsētas ielām un dalībniekiem būs gan ar atbalsts trasē, gan dzirdināšanas punkts, gan augļu punkts, gan duša, gan lieliska mūzika visas trases garumā. Sešas ātrākos nūjotājus un nūjotājas abās distancēs apbalvosim ar īpašiem kausiem, ko izgatavojis stikla virtuozs Andrejs Virbulis.

Festivāla laikā tiks noteikts arī kalna sprinta karalis, kā arī eksperti noteiks tehniskāko nūjotāju.

Katrs dalībnieks, kurš būs veicis distanci, finišā saņems tradicionālo cepuri, kura šogad būs olimpisko apļu krāsās ar īpašu šī gada pasākuma nozīmīti. Pēc finiša dalībnieki tiks cienāti ar zupu, varēs sevi pārbaudīt veselības alejā, baudīt koncertu, kā arī pēc apbalvošanas ceremonijas jau tradicionāli visi tiks cienāti ar torti, kura būs veidota kā olimpiskie apļi.

Visi kolektīvi, kuri pieteiks komandu vismaz ar 10 dalībniekiem, apbalvošanas ceremonijas laikā saņems īpašu Atzinības rakstu par dalību pasākumā.