Latvijas šorttrekisti nodrošinājuši vietas 2018.gada Phjončhanas olimpisko spēļu distancēs 500, 1000 un 1500 metros. Pagaidām tā ir viena ceļazīme valstij katra no trim disciplīnām, bet veiksmīga starta gadījumā ir iespēja iegūt vēl vienu vietu, stāsta Latvijas šorttreka izlases galvenā trenere Evita Krievāne. Kā zināms, Latvijas šorttreka izlases pamatkodolu veido tieši Ventspilī uzauguši un pilnveidojušies ātrslidotāji Roberto Puķītis un Roberts Zvejnieks.

Šonedēļ Seulā norisinās pēdējās Phjončhanas olimpisko spēļu atlases sacensības. Kopumā Pasaules kausā tiks sadalītas 110 ceļazīmes uz olimpiskajām spēlēm, bet Dienvidkorejai kā sacensību saimniecei jau ir garantētas piecas vietas gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. Individuālajās distancēs Olimpiādei kvalificēsies 32 labākie šorttreka sportisti, kamēr stafetē tās būs astoņas labākās komandas. Ja individuālajās disciplīnās vienai valstij labāko 32 atlētu sarakstā būs vairāk par trim sportistiem, ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm iegūs ranga nākamie labākie slidotāji.

“Olimpiskajās spēlēs vietas netiek izcīnītas sportistam, bet gan valstij. Šobrīd Latvijai ir pa vienai vietai 500, 1000 un 1500 metros vīriešiem, turklāt pastāv iespēja, ka varam izcīnīt vēl vienu vietu 1000 metros,” stāstīja Krievāne.

Otras ceļazīmes liktenis 1000 metros izšķirsies šajā nedēļas nogalē, kad šajā distancē norisināsies sacensības. Piektdien jau tika aizvadīta kvalifikācija. Vispirms priekšsacīkšu pirmajā kārtā Puķītis savā skrējienā bija otrais, kamēr trešo vietu citā skrējienā guva Roberts Zvejnieks un abi iekļuva nākamajā kārtā. Tikmēr Tomass Bakevics savā skrējienā guva ceturto vietu un noslēdza sacensības. Savukārt otrajā kārtā Puķītis izcīnīja otro vietu skrējienā un arī tika tālāk, bet Zvejnieks ar ceturto vietu skrējienā noslēdza dalību šajā disciplīnā. Līdz ar to Puķīti svētdien gaida ceturtdaļfināls.

“Līdz ar to 100% skaidrs, ka Latviju olimpiskajās spēlēs pārstāvēs vismaz viens šorttrekists,” teica Krievāne.

Starptautiskās Slidošanas savienības (ISU) oficiālo uzaicinājumu uz olimpiskajām spēlēm Latvijas komanda saņems decembra sākumā, bet pēc tam tiks lemts par to, kurš vai kuri sportisti piedalīsies četrgades nozīmīgākajā sporta forumā.

Kā pastāstīja Krievāne, ceļazīmju sadalē tiks ņemti vērā Pasaules kausa posmos sasniegtie rezultāti, taču procesā var iejaukties traumas vai citi neparedzēti apstākļi.

Šosezon visstabilāko sniegumu rāda Zvejnieks, kurš astoņās no deviņām sacensībām iekļuvis labāko 32 sportistu pulkā

Pasaules kausa sacensībās šosezon startēja arī Latvijas stafetes komanda, kas pirmajā etapā bija 13.pozīcijā, otrajā posmā izcīnīja desmito vietu, bet trešajā un ceturtajā nepiedalās.

“[Arī ventspilnieki] Roberts Krūzbergs, Kārlis Krūzbergs un Reinis Bērziņš smagi saslima un nonāca slimnīcā, līdz ar to stafetes komandu nevaram izveidot. Posmos Āzijā startē tikai izlases pirmais, otrais un sestais numurs,” atklāja Krievāne.

Bez Zvejnieka posmā Seulā piedalās arī Tomass Bakevics un Roberto Puķītis.

Latvijas šorttrekā izstrādāta sešu gadu programma, kurā par mērķi izvirzīts pakāpenisks sportistu progress un cīņa par medaļām augstākā līmeņa sacensībās jau pirms 2022.gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. Līdz ar to kāda šorttreka sportista kvalificēšanās jau nākamā gada Olimpiādei tiks uzskatīta par augstu sasniegumu.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: AFP/LETA