Pēc vakar Ventspils mazajā peldbaseinā notikušā traģiskā negadījuma, kad peldēšanas apmācību nodarbības laikā noslīka četrus gadus vecs zēns, treneris ir šoka stāvoklī un nespēj skaidri izklāstīt notikušā apstākļus, uzsver Ventspils pilsētas domes izpilddirektors Aldis Ābele, kurš vada speciāli izveidoto traģēdijas izmeklēšanas komisiju. 

Viņš gan norāda, ka domes komisijas uzdevums ir tikai skaidrot un pārliecināties, kā Ventspils Ūdens piedzīvojuma parkā tiek organizētas peldēšanas apmācības nodarbības – kāds ir nodarbību reglaments, bāzes tehniskais stāvoklis un dokumentācija. Par visu pārējo atbildīga esot Valsts policija.

IZPILDDIREKTORS: TRENERIS IR ŠOKĀ

Jautāts par trenera darbu brīdī, kad notika traģēdija, Ābele teica: “Treneris ir ar ievērojamu pieredzi, vairāk nekā 10 gadus strādājis par profesionālu glābēju.” Viņš teica, ka treneris pašlaik ir šoka stāvoklī un “nespēj sniegt pietiekami saprotamu skaidrojumu par notikušo”.

Komisijā darbojas speciālisti no Ventspils pilsētas domes Juridiskās nodaļas, Būvniecības kontroles nodaļas, Personāla nodaļas, Ventspils pilsētas domes Sporta pārvaldes, kā arī pašvaldība ir lūgusi deleģēt Valsts Darba inspekcijas pārstāvi.

Šobrīd komisijas locekļi strādā gan notikumu vietā, gan ar dokumentiem, lai izvērtētu visus apstākļus. Šīs dienas laikā komisija sanāks uz atkārtotu sēdi.

TELPĀ BIJA TIKAI TRENERIS UN BĒRNI, CITU LIECINIEKU NAV

Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka pārvaldnieks Māris Millers atzina, ka vēl nav bijusi tikšanās ar treneri, taču arī viņam pagaidām neesot skaidri vakar notikušā traģiskā negadījuma apstākļi.

Millers stāsta, ka treneris vakar līdz vēlam vakaram sniedzis paskaidrojumus policijai. Ūdens piedzīvojumu parka vadība par nelaimi uzzinājusi no trenera, un nekavējoties izsaukta mediķu brigāde, tomēr mediķiem nav izdevies glābt bērna dzīvību.

Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā nav citu darbinieku, kuri būtu bijuši klāt un varētu pastāstīt par notikušo, jo peldēšanas apmācības mazajiem bērniem notiek speciāli pielāgotā atsevišķā telpā, kur kopā ar audzēkņiem atradies tikai treneris. Mazā baseina dziļums dziļākajā daļā ir 1,22 metri, bet seklākajā galā – 75 centimetri. Negadījums noticis seklākajā baseina galā, kur notiek nodarbības četrus un piecus gadus veciem bērniem.

BOITMANIS: TRENERIS IR PROFESIONĀLIS

Diplomētais un pieredzējušais treneris Ventspils Ūdens piedzīvojumu parkā strādājis trīs gadus, un visā šajā laikā nav bijis nekādu šaubu par viņa profesionalitāti, atzina olimpiskā centra Ventspils valdes priekšsēdētājs Uldis Boitmanis.

Arī Ventspils Ūdens piedzīvojumu parka pārvaldnieks Millers pastāstīja, ka šo gadu laikā nav bijuši nekādi pārkāpumi no trenera puses. “Viņš pats labprātīgi vēlējās strādāt ar mazajiem bērniem. Arī viņam pašam ir bērns tajā vecumā,” sacīja Millers.

Jau ziņots, ka traģiskais negadījums noticis plkst.18.40 mazajā peldbaseinā. Konstatējot negadījumu, bērnam nekavējoties uz vietas sniegta pirmā palīdzība un izsaukta mediķu ekipāža, tomēr mediķiem nav izdevies glābt bērna dzīvību. Pēc negadījuma notikuma vietā strādājusi Valsts policija, skaidrojot notikušā apstākļus. Ir ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas – noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību un tiek skaidroti negadījuma apstākļi, tāpat ir nozīmēta ekspertīze. Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiks sniegta.

Saistībā ar vakar notikušo traģisko negadījumu, Olimpiskais centrs Ventspils atcēlis visus 20 gadu jubilejas pasākumus, norādīja Olimpiskā centra Ventspils pārstāvis Rolands Gorškovs.

Oktobrī bija plānoti dažādi olimpiskā centra jubilejas sporta pasākumi – velobrauciens pa Piedzīvojumu parka velo takām, skriešanas stafete stadionā, ģimeņu orientēšanas diena un atvērto durvju diena sporta bāzēs. Visi plānotie jubilejas sporta pasākumi ir atcelti.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC