Turpinās izmeklēšana un tiek veiktas ekspertīzes traģiskā negadījuma izmeklējumā, kad aizvakar vakarā Ventspils peldbaseinā nodarbības laikā noslīka četrus gadus vecs zēns. Olimpiskais centrs Ventspils tikmēr izstrādājis rīcības plānu, lai nākotnē pilnībā izvairītos no līdzīgiem gadījumiem – turpmāk nodarbības vadīs nevis viens, bet vismaz divi treneri, tāpat peldbaseinos uzstādīs novērošanas kameras.

Zināms, ka liktenīgās nodarbības laikā mazajā peldbaseinā bijuši kopumā 15 bērni. Nodarbības laikā zēns trenerim palūdzis atļauju doties uz tualeti un šādu atļauju arī saņēmis. Bet jau pēc tualetes apmeklējuma, atgriežoties atpakaļ, puisēns ielēcis ūdenī bez drošībai paredzētā peldlīdzekļa, ko treneris nav pamanījis. To, ka zēns guļ baseina dziļajā galā zem ūdens, trenerim pateicis kāds cits četrgadīgs mazulis.

Treneris, kurš vadīja liktenīgo nodarbību, ir Viktors Zujevs – ļoti pieredzējis treneris, augsti kvalificēts speciālists, ilgus gadus strādājis arī par glābēju. Viņš ir arī Ventspils sporta skolas direktors. Viņš jau atzinis Olimpiskā centra Ventspils vadītājam Uldim Boitmanim, ka par treneri turpmāk vairāk nestrādās.

Tikmēr Olimpiskā centra Ventspils un Ventspils peldbaseina vadītāji ir nolēmuši, ka arī mazuļu nodarbības mazajā peldbaseinā uzraudzīs ne tikai treneris, bet arī glābējs, līdzīgi kā tas notiek lielajā peldbaseinā. Darbā tiks pieņemti papildu instruktori, lai vienmēr nodarbībā būtu klāt divi cilvēki. Plāno uzstādīt arī novērošanas kameras.

Jau ziņots, ka traģiskais negadījums noticis plkst.18.40 mazajā peldbaseinā. Konstatējot negadījumu, bērnam nekavējoties uz vietas sniegta pirmā palīdzība un izsaukta mediķu ekipāža, tomēr mediķiem nav izdevies glābt bērna dzīvību. Pēc negadījuma notikuma vietā strādājusi Valsts policija, skaidrojot notikušā apstākļus. Ir ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13.nodaļas – noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību un tiek skaidroti negadījuma apstākļi, tāpat ir nozīmēta ekspertīze. Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija netiks sniegta.

Saistībā ar vakar notikušo traģisko negadījumu, Olimpiskais centrs Ventspils atcēlis visus 20 gadu jubilejas pasākumus, norādīja Olimpiskā centra Ventspils pārstāvis Rolands Gorškovs.

Oktobrī bija plānoti dažādi olimpiskā centra jubilejas sporta pasākumi – velobrauciens pa Piedzīvojumu parka velo takām, skriešanas stafete stadionā, ģimeņu orientēšanas diena un atvērto durvju diena sporta bāzēs. Visi plānotie jubilejas sporta pasākumi ir atcelti.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: SXC