Uzzini, kā gada nogales svētkus sagaidīs Ventspilī!

1191
Autors: Ventspilnieks.lv
Autors: Ventspilnieks.lv

Gada nogale Ventspilī tiks aizvadīta ar daudzveidīgu pasākumu programmu – svētkos paredzēti gan dažādi koncerti, gan aktīva atpūta brīvā dabā.

Līdz 24.decembrim Ventspils tirgus organizēs Ziemassvētku tirdziņus. Vecpilsētas tirgū notiks paplašināta tirdzniecība ar eglītēm, egļu zariem, pušķiem un dekoriem.

22.decembrī plkst.20 Ventspils Livonijas ordeņa pilī notiks koncerts, kurā apvienība Ģirts Celmiņš & Co izpildīs Ziemassvētku melodijas akustiskā skanējumā.

25.decembrī plkst.16 Ventspils Livonijas ordeņa pils kapelā notiks baroka mūzikas koncerts. Tajā uzstāsies radošā apvienība Taureņi debesīm, kurā muzicē Ainārs Paukšēns (viola da gamba), Alise Juška-Savga (baroka vijole) un Jānis Pelše (ērģeles). Mūziķi koncertā atskaņos vācu baroka laika kamermūziku – Dītriha Bukstehūdes, Johana Sebastiana Baha, Karla Frīdriha Abela un Heinriha Ignaca Franca fon Bībera skaņdarbus.

Ziemassvētkos Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā katru gadu decembrī par godu 1916.gadā ražotajai tvaika lokomotīvei tiek organizēti Mazbānīša svētki. Šoreiz svētku apmeklētāji muzejā tiks gaidīti 25.decembrī no plkst.14 līdz 17. Mazbānīša svētkos režisores Daces Priedes vadībā darbosies Kuldīgas amatierteātra rūķi. Mazirbes stacijā norisināsies “prāta kaujas”, kurās varēs uzzināt ko jaunu par mazbānīti. Lībiešu sētā rūķi apmeklētājus cienās ar šķelto zirņu zupu un karstu mežrozīšu tēju. “Smiltnieku” mājās varēs darināt puzurus, bet muzeja smēdē kalējs Ainārs Rullis palīdzēs katram apmeklētājam izliet laimi. Muzeja administrācijas ēkā būs atvērt darbnīca – kamēr vieni nodarbosies ar adatainu skujkoku veidošanu, tikmēr citi varēs apskatīt muzeja izstādi par dažādu veidu adatām. Muzeja teritorijā būs iespēja vizināties ne tikai ar mazbānīti, bet arī ar zirgiem no jātnieku kluba Demora. Pasākumā darbosies arī Ziemassvētku dāvanu tirdziņš. Svētkus noslēgs Ziemassvētku koncerts plkst.16 uz muzeja teritoriju pārceltajā Lielirbes baptistu lūgšanu namā, kurā uzstāsies koris “Līvzeme” un Ventspils mūzikas skolas pūšamo instrumentu nodaļas audzēkņi.

Līdz 4.janvārim Ventspils Jaunrades nams ikvienam interesentam piedāvā apmeklēt planetāriju un observatoriju. Speciāli svētkiem Ventspils Jaunrades nams ir sagatavojis Gadumijas šovu, kas sniedz ieskatu par to, kas ir Zvaigznes diena, kā arī aizved krāšņā ceļojumā pa Visumu. Šo šovu būs iespējams vērot 24., 26. un 30.decembrī.

31.decembrī plkst.12 pie olimpiskā centra Ventspils basketbola halles ieejas tiks dots starts Vecgada skrējienam. Vecgada skrējienā aicināts piedalīties ikviens interesents neatkarīgi no vecuma. Katrs varēs brīvi izvēlēties sev piemērotu distanci no viena līdz pieciem kilometriem bez laika kontroles, kā arī distances ar laika kontroli – sievietēm trīs kilometri un vīriešiem pieci kilometri. Pēc finiša skrējiena dalībnieki varēs baudīt karstu tēju un gardumus, kā arī relaksēties basketbola halles pirtī.

31.decembrī no plkst.22 Ventspils Kultūras centrā notiks Gadumijas balle. Lielajā zālē muzicēs grupa Deficīts, bet mazajā zālē par deju mūziku gādās dīdžejs Lācis. Balli vadīs un par jautru atmosfēru rūpēsies Ēriks Loks.

31.decembrī no plkst.23 ventspilnieki un pilsētas viesi aicināti pulcēties Lielajā laukumā, lai kopā atskatītos uz aizgājušā gada notikumiem bildēs un smeltos enerģiju mūzikā Jāņa Buķeļa & Brigādes vadībā. Plkst.0.30 svētku uzrunu teiks Ventspils mērs Aivars Lembergs, bet 33 minūtes un 44 sekundes pēc pusnakts Jaunais gads ar uguņošanu Ventspilī tiks sagaidīts pēc “vietējā laika”.