Septembra mēneša pēdējās nedēļas sākumā Ventspilī Nodarbinātības Valsts aģentūrā bez darba reģistrētas 875 personas. Reģistrētā bezdarba līmenis Ventspils pilsētā, rēķinot pret iedzīvotāju skaitu darbspējas vecumā, ir 4,1% (pēc līdzšinējās metodoloģijas, rēķinot pret ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaitu, bezdarba līmeņa rādītājs būtu 5,2%). Tas ir par 0,1% vairāk nekā pirms nedēļas, liecina pilsētas portālā ventspils.lv publicētā informācija.

Latvijas lielo pilsētu vidū Ventspils ir pa vidu ar piekto zemāko bezdarba rādītāju. Zemāks ir Valmierā (3,2%), Rīgā (3,2%), Jūrmalā (3,5%) un Jelgavā (3,5%), bet augstāks – Jēkabpilī (5,5%), Liepājā (6,3%), Daugavpilī (7,7%) un Rēzeknē (10,0%). Ventspils ir vienīgā pilsēta, kurā saskaņā ar jaunākajiem datiem procentuāli pieaudzis bezdarba rādītājs.

NVA Ventspils filiāles vakanču datu bāzē pašlaik ir reģistrētas 139 aktuālas vakances. Visvairāk darbinieku nepieciešami šādos darbos: zivju apstrādātājs (45), betonēšanas tehniķis (24), metāla būvkonstrukciju montētājs (10) un metāla konstrukciju atslēdznieks (9).

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA