Savu viedokli pauž Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāts Aivis Landmanis:

Aivars Lembergs personīgajām vajadzībām joprojām izmanto Pašvaldības policijas autoparku

Aivaru Lembergu tiesā par koruptīviem noziegumiem un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Aivaram Lembergam korupcijas dēļ piemērotas ASV  OFAC sankcijas. Tomēr tas Ventspils Pašvaldības policijai nav traucējis speciāli Lemberga vajadzībām 2020. gadā iegādāties kārtējo dārgo “rotaļlietu”- automašīnu Audi A8 (valsts numurs MM-6312). Ar šo automašīnu tiesājamais Lembergs no sava īpašuma Puzē 2021.gada 01.februārī lepni piebrauca pie Ventspils tiesu nama. Auto durvis viņa  priekšā pazemīgi atvēra Pašvaldības policijas darbinieks, kurš pilda viņa autovadītāja pienākumus.

Lai arī Aivaram Lembergam kopš 2007. gada ar ģenerālprokurora un tiesas lēmumu ir liegts pildīt Ventspils domes priekšsēdētāja amata pienākumus, tas viņam nav traucējis ne būt par reālo Ventspils domes vadītāju, ne arī  vairāk kā trīspadsmit gadus savām personīgajām vajadzībām izmantot speciāli viņam iegādātās un Pašvaldības policijas rīcībā nodotās Ventspils brīvostas pārvaldes automašīnas: Toyota Land Cruiser (2003.g.); Audi A8L (2006.g.); Audi A8L (2011.g.); Toyota Land Cruiser (2015.g.), Audi A8L (2016.g.).
Par Lemberga šoferiem par pašvaldības naudu visus šos gadus piestrādājuši Ventspils Pašvaldības policijas darbinieki, degviela šīm automašīnām pirkta un tās uzturētas  par Pašvaldības policijas naudu. Kopumā šo gadu laikā Lemberga vizināšanai izšķērdēti ne mazāk kā 1,5 miljoni eiro sabiedrisko līdzekļu.

Skatīt video, kurš filmēts 01.02.2021., plkst. 9:55 pie Kurzemes rajona tiesas Katrīnas ielā 14, Ventspilī.

 

20.02.2021. / Autors: Aivis Landmanis, Ventspils pilsētas domes deputāts