“Oligarhu lietas” Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisija aicinās prokuratūru veikt pārbaudi par krimināllietas izmeklēšanas procesu no profesionālā viedokļa, pirmdienas rītā LTV raidījumā Rīta panorāma sacīja šīs komisijas daudz kritizētā vadītāja Inguna Sudraba. Pēc viņas teiktā, tā būšot viena no izmeklēšanas komisijas rekomendācijām, noslēdzot darbu pie “oligarhu lietas” izpētes.

Pēc Sudrabas apgalvojumiem, komisijas darbības laikā pārsvarā notikusi tikai “skaļa bļaustīšanās un šovu taisīšana”, bet reāli fakti un pierādījumi neesot savākti.

Šāda pārbaude esot ļoti būtiska, turklāt ir jāizvērtē, kas profesionāli netika izdarīts pareizi. Tā būšot viena no komisijas rekomendācijām. Sudraba apgalvoja, ka parlamentārās izmeklēšanas laikā noskaidrotā esot secināms, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir īstenojis dažādu politiķu intereses. Sudraba gan atteicās nosaukt konkrētas personas, turklāt skaidroja, ka arī gala ziņojumā personu vārdus vai konkrētus politiskos spēkus ieraudzīt nevarēs.

“Mans viedoklis ir, ka ir ļoti, ļoti būtiski, lai prokuratūra veic vēl vienu procesu par šo procesu, kāpēc šī lieta no profesionālā viedokļa beigusies ne ar ko,” teica Sudraba. “Nedrīkst būt no krimināllietas, operatīvās lietas tikai interešu realizācija. Tas viss ir jāparāda, kas profesionāli netika izdarīts pareizi. Tas noteikti ir jāizdara, lai sabiedrībai iedotu pārliecību, kas viss ir jāizmaina tiesībsargājošo institūciju darbā, lai tas būtu profesionāls un lai mēs varam uzticēties tam, ka šeit ir tiesiska valsts.”

Viņa uzsvēra, ka ir jāmaina esošā tiesībsargājošo institūciju darbība. “Tām beidzot jābūt neatkarīgām, profesionālām, nevis jāstrādā konkrētās interesēs,” tik kritiska bija komisijas vadītāja.

Autors: Ventspilnieks-LETA / Foto: LETA